Zakuwarki i ich przeznaczenie

Jeśli układ hydrauliczny ma być rzeczywiście funkcjonalny, konieczne jest zastosowanie w jego przypadku możliwie jak najbardziej szczelnych węży wysokociśnieniowych. Te jednak przy dłuższej eksploatacji muszą w pewnym momencie ulec zużyciu. Przeciwstawienie się temu zjawisku nie jest możliwe, z pewnością można jednak uczynić je mniej dotkliwym.

Pomocne okazują się w takim przypadku maszyny do zakuwania przewodów nazywane bardziej potocznie zakuwarkami. Podobnie, jak maszty oświetleniowe, stanowią one ważny element oferty przygotowanej z myślą o swoich klientach przez firmę Normapress.

Celem nadrzędnym zakuwarek jest wspieranie procesu zakuwania nowych węży tak, aby można było bez obaw podłączyć je do konkretnego układu hydraulicznego. Dzięki trwałemu zespoleniu przewodu i dopasowanej końcówki można liczyć na długą żywotność węża. Nie trzeba też obawiać się, że do nowego uszkodzenia dojdzie podczas pracy systemu, co mogłoby generować dodatkowe, niepotrzebne przecież koszty. Same zakuwarki można kupować uwzględniając indywidualną specyfikację dopasowując je do wymiarów konkretnych węży.

Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdźcie ofertę firmy Normapress – normapress.pl.