Kafelki z motywem kwiatowym i ich zalety

Płytki ceramiczne są często postrzegane jako rozwiązania tyleż funkcjonalne, co monotonne. Rzeczywiście, w sprzedaży dominują kolekcje płytek jednolitych, bardziej towarzyszących niż rzucających się w oczy.

Nie oznacza to jednak, że producenci nie mają nic do zaoferowania osobom, które poszukują bardziej oryginalnych rozwiązań. Wśród tych, które w szczególny sposób zasługują na uwagę znajdują się kafelki z wzorami kwiatowymi. Gdzie można je umieszczać?

Płytki z kwiatowym wzornictwem są dostępne nie tylko w wersji ściennej, ale również podłogowej. Nawet osoby wysoko ceniące sobie spójność stylistyczną mają jednak świadomość tego, że używanie tak jednych, jak i drugich w tym samym pomieszczeniu, nie musi być najlepszym pomysłem. Najlepszym rozwiązanie wydaje się wprowadzenie ich do pomieszczenia utrzymanego w romantycznym stylu. Może być to łazienka, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby umieścić je w sypialni, a nawet w salonie pamiętając jedynie o tym, że jest to dość wyraźnie rzucające się w oczy rozwiązanie.