Pierwsza wizyta kota u weterynarza

Pierwsza wizyta u weterynarza to stresujący moment zarówno dla kota jak i dla właściciela. Co możemy zrobić aby zredukować stres zwierzaka oraz jak się do niej przygotować?

Kiedy powinniśmy umówić się na pierwszą wizytę oraz czego się na niej spodziewać?

Pierwsza wizyta powinna odbyć się pomiędzy 8 a 9 tygodniem życia kota. Podczas pierwszej wizyty wykonuje się pierwsze szczepienie, więc aby nie potęgować stresu warto umówić się na nią gdy kot oswoi się z domem. W trakcie wizyty weterynarz będzie zadawał nam pytania odnośnie stanu zdrowia kota. Możemy również dowiedzieć się o harmonogramie szczepień, czym karmić naszego pupila oraz jak przycinać mu pazury.

Jak przygotować kota do pierwszej wizyty?

Przede wszystkim powinniśmy oswoić kota z transporterem. Możemy zostawić go otwartego, tak aby kot mógł swobodnie do niego wchodzić i wychodzić. Warto również umówić się do weterynarza na konkretną godzinę, aby skrócić do minimum czas spędzony poza domem. Jeżeli chcemy wybrać się z naszym kotem do weterynarza, to warto skorzystać z oferty gabinetu Alphavet – gabinet weterynaryjny Alphavet. Jest to zespół doświadczonych i wykwalifikowanych weterynarzy którzy kochają zwierzęta.